سپید مد

مرطوب کننده اکسیژن (همودیفایر)

دستگاه‌های اکسیژن ساز از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. یکی از لوازم جانبی این دستگاه ها، لیوان مرطوب کننده دستگاه اکسیژن ساز می‌باشد که برای مرطوب کردن هوای تنفسی بیمار می‌باشد. دستگاه‌های اکسیژن ساز از جمله تجهیزات پزشکی بسیار مهمی هستند که نقش مهم و حیاتی را برای بیماران دارند. این نوع دستگاه‌ها از جمله بهترین و مهم‌ترین خدمات پزشکی محسوب می‌شوند. با استفاده از دستگاه‌های اکسیژن ساز بیماران می‌توانند به راحتی تنفس کنند. کارکرد آن به این صورت است که اکسیژن موجود در هوا را تغلیظ و فشرده می‌کند.
این قسمت از دستگاه وظیفه‌ی رطوبت‌رسانی و هوای تنفسی بیماران را دارد. زیرا کارکرد این دستگاه‌ها به گونه‌ای است که حدود ۹۸ درصد از اکسیژن موجود در هوا را از دیگر عناصر جدا می‌کنند. این باعث می‌شود تا هوای بسیار خشکی را بیمار تنفس کند. با تنفس هوای خشک در طول استفاده بیمار، باعث خشک شدن سیستم تنفسی او می‌شود. در صورت ادامه یافتن نیز به دهان و بینی بیمار آسیب جدی می‌رساند. به عبارت دیگر با استفاده از لیوان مرطوب کننده دستگاه اکسیژن ساز بیمار هوای طبیعی و بهتری را تنفس می‌کند و به سیستم تنفسی او صدمه‌ای نمی‌رسد.

همچنین با استفاده از این وسیله بیمار می‌تواند در طولانی مدت از اکسیژن ساز استفاده نماید. در صورت استفاده نکردن از لیوان دستگاه اکیسژن ساز، در مدت زمان طولانی به ریه نیز آسیب می‌رساند.

 

آیا خرید لیوان مرطوب کننده دستگاه اکسیژن ساز ضروری است؟
ممکن است با خود فکرکنید که تنها در ماه‌های سرد و یا فصل زمستان که هوا بسیار خشک است و رطوبت کافی وجود ندارد باید از لیوان مرطوب کننده استفاده کنید. در صورتی که چنین نیست و در هر حال برای بهره وری بیشتر باید از لیوان آن استفاده نمایید. با کمی استفاده از دستگاه بدون لیوان مرطوب کننده متوجه خواهید شد که هوای بسیار خشکی به درون بینی خود می‌برید و مجاری بینی‌تان خشک می‌شود.

 

نحوه استفاده ازلیوان اکسیژن ساز
لیوان مرطوب کننده دستگاه اکسیژن ساز هوا یکی از مهم‌ترین بخش‌های این دستگاه می‌باشد. در ادامه به چگونگی استفاده از این دستگاه می‌پردازیم.

ابتدا آب مقطر و یا آبی که از قبل جوشانده شده را بررسی و تعویض نمایید.
سپس درب لیوان دستگاه را باز کنید و آب مقطر یا آب جوشانده را تا خط تعیین شده بریزید.
درب لیوان را ببندید.
لیوان را در محل دستگاه قرار دهید.
گوی داخل فلومتر را در شماره ۴ قرار دهید.
درب لوله خروجی ا بگیرید تا سوپاپ لیوان فعال شود.
نکات مهمی که هنگام استفاده از دستگاه اکسیژن ساز باید رعایت شود
آب لیوان دستگاه را باید دو روز یک بار تعویض نمایید.
لیوان را به مقدار مشخصی که روی آن تعیین شده است پر کنید. زیرا مقدار بیش از حد و یا کم آن به سیستم تنفسی بیمار آسیب می‌رساند.
برای آب لیوان توصیه می‌کنیم حتی الامکان از آب مقطر استفاده نمایید.
لیوان مرطوب کننده دستگاه اکسیژن ساز را هر روز با مواد شوینده معمولی و ضعیف بشورید. پس از شست و شو آن را با استفاده از یک دستمال خشک کنید.

 

ویژگی های فنی:

ویژگی‌های لیوان مرطوب کننده دستگاه اکسیژن ساز
محصول: لیوان مرطوب کننده
کاربرد: افزایش رطوبت هوای تنفسی و بهبود وضعیت بیمار تنفسی
مجهز به سرپیچ
ارتفاع محصول: ۱۸ سانتی‌متر
قطر لیوان: ۶ سانتی متر
تهیه شده از بهترین مواد اولیه پلاستیکی
ماندگاری بالا